Salzburg GP • Kugelrund • 9-Ball • 17.3.2018
Finalrunde
SE32   1/8 Finale   1/4 Finale   1/2 Finale   Finale
Race to 7   Race to 7   Race to 7   Race to 7   Race to 7
Wechselbreak     Wechselbreak     Wechselbreak     Wechselbreak     Wechselbreak  
    Beginn 10:00                                          
F-1 HUBER Stefan (S) 2                                        
STARK Michael (N) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-17 STARK Michael (N) 5                              
    Beginn 10:00     SPIß Thomas (T) 7                              
F-2 SPIß Thomas (T) 7     Verlierer=9                                  
WALLNER Marcus (S) 4                 Beginn 12:40                      
  Verlierer=17                 F-25 SPIß Thomas (T) 7                    
    Beginn 10:00               HUBER Richard (S) 6                    
F-3 HUBER Richard (S) 7               Verlierer=5                        
STEUDTE Billy (S) 0       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-18 HUBER Richard (S) 7                              
    Beginn 10:00     REICHEGGER Raoul (St) 4                              
F-4 REICHEGGER Raoul (St) 7     Verlierer=9                                  
DINGLER Christian (G) 5                           Beginn 14:00            
  Verlierer=17                           F-29 SPIß Thomas (T) 4          
    Beginn 10:00                         SZOLNOKI Oliver (G) 7          
F-5 SZOLNOKI Oliver (G) 7                         Verlierer=3              
HARDING Sebastian (W) 3       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-19 SZOLNOKI Oliver (G) 7                              
    Beginn 10:00     RASIC Alen (B) 2                              
F-6 RASIC Alen (B) 7     Verlierer=9                                  
RADAKOVITS Thomas (N) 4                 Beginn 12:40                      
                    F-26 SZOLNOKI Oliver (G) 7                    
    Beginn 10:00               WEICHHART Markus (O) 0                    
F-7 WEICHHART Markus (O) 7               Verlierer=5                        
REITER Martin (W) 2       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-20 WEICHHART Markus (O) 7                              
    Beginn 10:00     AMOYO Denver (W) 6                         Sieger:    
F-8 RESCH Daniel (St) 4     Verlierer=9                             HÖBERL Georg (K)  
AMOYO Denver (W) 7                                     Beginn 15:20  
  Verlierer=17                                     F-31 SZOLNOKI Oliver (G) 6
    Beginn 10:00                                   HÖBERL Georg (K) 7
F-9 WILFLING Marcel (St) 7                                   Verlierer=2    
SCHOBER Clemens (T) 5       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-21 WILFLING Marcel (St) 4                              
    Beginn 10:00     RUSNAK Peter (O) 7                              
F-10 RUSNAK Peter (O) 7     Verlierer=9                                  
GRILL Manuel (K) 4                 Beginn 12:40                      
  Verlierer=17                 F-27 RUSNAK Peter (O) 5                    
    Beginn 10:00               PIELER Gergely (B) 7                    
F-11 ZEILERMAYR Hermann (O) 3               Verlierer=5                        
PIELER Gergely (B) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-22 PIELER Gergely (B) 7                              
    Beginn 10:00     SOLYMOSI Gabor (G) 6                              
F-12 SOLYMOSI Gabor (G) 7     Verlierer=9                                  
REISCHL Markus (S) 4                           Beginn 14:00            
  Verlierer=17                           F-30 PIELER Gergely (B) 6          
    Beginn 10:00                         HÖBERL Georg (K) 7          
F-13 WEMBACHER Peter (S) 2                         Verlierer=3              
SOMMEREGGER Rene (S) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-23 SOMMEREGGER Rene (S) 7                              
    Beginn 10:00     STAINKO Armin (O) 5                              
F-14 KOSTA Marcel (V) 2     Verlierer=9                                  
STAINKO Armin (O) 7                 Beginn 12:40                      
  Verlierer=17                 F-28 SOMMEREGGER Rene (S) 5                    
    Beginn 10:00               HÖBERL Georg (K) 7                    
F-15 SEMANA Francis Allen (W) 3               Verlierer=5                        
KRAML Fabian (O) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-24 KRAML Fabian (O) 3                              
    Beginn 10:00     HÖBERL Georg (K) 7                              
F-16 HÖBERL Georg (K) 7     Verlierer=9                                  
MARKUT Alexander (K) 0                                        
  Verlierer=17